top of page

Rekomendacijos Vilniaus miesto bendrojo plano sprendinių detalizacijai

Vilniaus miesto Bendrojo plano sprendinių pristatymas bendruomenių atstovams ir ekspertinis vertinimas

SĮ “Vilniaus planas” bendrojo plano koncepcijos pagrindu parengė Vilniaus miesto bendrojo plano (BP) detalizaciją. BP sprendinių detalizacija yra parengta masteliu 1:10000. Brėžinių detalumas, lyginant su koncepcija, skiriasi daugiau nei penkis kartus, todėl svarbu vėl susitikti su vietos bendruomenių atstovais ir išsiaiškinti, ar koncepcijos pagrindu parengti sprendiniai vis dar atitinka vietos bendruomenių lūkesčius.


Vilniaus miesto bendrojo plano koncepcijos rengimo etape buvo konsultuotasi su vietos bendruomenėmis, kurių pastabos turėjo būti išnagrinėtos ir integruotos į galutinį koncepcijos dokumentą arba motyvuotai atmestos.


Siekdami išgirsti ir nešališkai reaguoti į vietos bendruomenių pastabas, SĮ “Vilniaus planas” pasamdė net dvi urbanistų komandas, kurių pagrindinis uždavinys - pristatyti Vilniaus BP sprendinius vietos bendruomenėms ir kartu aptarti jų reikšmę konkrečioms teritorijoms. Konsultacijų proceso pabaigoje viename dokumente pateikti apibendrintas diskusijų dalyvių pastabas ir ekspertines rekomendacijas.

Sprendinių pristatymas Panerių ir Grigiškių bendruomenių atstovams

Pavadinimas - Vilniaus miesto bendrojo plano detalizacijos rekomedacijos Senamiesčio, Naujamiesčio, Antakalnio, Rasų, Vilkpedės, Naujininkų, Panerių, Grigiškių ir Naujosios Vilnios seniūnijoms.

Tipas -  Konsultacijos su bendruomenėmis ir ekspertinis vertinimas

Užsakovas - Sį Vilniaus Planas

Vieta - Vilnius, Lietuva

Data - 2018 04 - 2018 06

Komanda - Martynas Marozas (MB "MB „Martyno Marozo architektūra ir planavimas“), Vytautas Buinevičius (VšĮ “Strategijos miestui”) ir Živilė Šimkutė (MB "MASH Studio)

Raktažodžiai: planavimas, urbanistika, konsultacijos su bendruomenėmis, ekspertinis vertinimas, bendrasis planas, Vilniaus planas

Rekomendacijų leidinio ištrauka

bottom of page