top of page

Naujasis pasaulis

išeities duomenų analizė ir schema vystymo strategijai

200112_Koncepcijos pristatymas2.png
200112_Koncepcijos pristatymas21.png

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos užsakymu architektūros ir urbanistikos biuras „MASH Studio“ parengė šią išeities duomenų analizę, schemą Naujininkų vystymo strategijai ir erdvinio vystymo gaires.

 

Analizuota Naujininkų dalis šiaurinėje dalyje ribojasi su geležinkeliu, pietinėje – su Kaminkelio gatve, rytuose – su Liepkalnio gatve, vakaruose – Prūsų gatve. 

Analizės tikslas – įvertinti svarbias ir problemines teritorijos vietas, identifikuoti viešųjų erdvių struktūrą.  Analizė ir schema papildys Vilniaus miesto bendrąjį planą.

 

Atlikus išeities duomenų analizę, parengta schema teritorijos vystymo strategijai. 

 

Prieš pereinant į antrąjį etapą, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos ir Naujininkų bendruomenės atstovai buvo kviesti į interaktyvias, bendradarbiavimu grįstas, dirbtuves, kuriose kelti klausimai:

  • kaip užtikrinti, jog pokyčiai Naujininkuose vyktų išsaugant ramų ir žalią, istoriškai susiformavusį vietos charakterį?

  • Kas teritorijoje galėtų tapti traukos taškais, kurie stimuliuotu visų Naujininkų revitalizaciją ir kaip juos įveiklinti?

  • Kokios sąlygos reikalingos Naujininkuose, jog šie taptų patrauklūs investuoti?

 

Atsižvelgiant į išeities duomenų analizę, apklausos ir dirbtuvių rezultatus, išgryninti Naujininkų „naudotojų“ ir urbanistinio vystymo prioritetai bei suformuotos trys urbanistinio vystymo gairių  temos: bendrojo naudojimo erdvių vystymas, traukos taškų vystymas ir teritorijų revitalizacija. 

Bendrojo naudojimo erdvių gairės apima laisvalaikio ir judėjimo erdves. Siūlomi erdvių tipai pagal aktyvumo lygius, papildomos funkcijos laisvalaikio erdvėms bei sklandus judėjimas įvairiomis priemonėmis gatvėmis, takais ir laiptais, judėjimui skirtose erdvėse. 

Traukos taškų vystymo gairės apima bendrą teritorijos struktūros formavimą ir vystymo galimybes. Šioje dalyje kalbama apie kasdienybės struktūrą ir vystymą (kasdienių poreikių tenkinimą), aiškų erdvės suvokimą ir gerą orientaciją bei apie kultūrinius maršrutus, kurie padeda atskleisti teritorijos istorinės raidos vertingus atributus ir bendruomenių kultūrinę sanklodą. 

Revitalizacijos gairės apima kvartalų formavimą, regeneracijos projektus ir naujų projektų vystymą. Naujų projektų vystymas apima kasdienes tipologijas ir naujas, alternatyvias tipologijas, kurios turi potencialą plėtotis ir rastų vietos Naujininkuose. 

Pavadinimas - išeities duomenų analizė ir schema vystymo strategijai

Tipas -  Urbanistinio vystymo schema, analizė

Užsakovas: Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Žaidimu grįstų dirbtuvių partneriai: BLOK 74 su Milena Ivkovic (Nyderlandai) 

Vieta - Vilnius, Lietuva

Data - 2019 08 - 2019 12

Raktažodžiai: planavimas, urbanistika, konsultacijos su bendruomenėmis, urbanistinė schema, urbanistinė analizė

N_118.jpg
Žaidimu grįstos dirbtuvės
(Savivalda + vietos gyventojų bendruomenė + NT plėtotojai)
IMG_2859.JPG
Naujininkų įvairovė
200112_Koncepcijos pristatymas30.png
Revitalizacijos projektas
200112_Koncepcijos pristatymas11.png
Pėsčiųjų judėjimo tinklas
bottom of page