top of page

Mokymai: Darni teritorijų regeneracija

Darni apleistų teritorijų renegeracija yra viena iš priemonių kovojant su chaotiška miesto drieka, įveiklinant pramoninį paveldą, įtraukiant vietos interesų grupes dalyvauti planuojant teritorijų ateitį. Organizuotų mokymų su kūrybinėmis dirbtuvėmis metu siekiama dalyvims pristatyti gerus ir blogus regeneracijos pavyzdžius Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, diskutuoti apie iššūkius su kuriais miestų ar regionų administracijos susiduria, gerinti interesų valdymo įgūdžius, skatinti dalintis patirtimi. 

Mokymų metu buvo analizuojama Panevėžyje esanti buvusi aviacijos teritorija Skaistakalnio parke, mokymų dalyviai kartu su pakviestais teritorijoje veikliančių verslų atstovais per taikomąjį planavimo žaidimą bandė išgryninti teritorijos regeneracijos prioritetus. 

Dirbtuvėse buvo naudojamas vaidmenų ir suinteresuotų šalių sprendimo priėmimo proceso modeliavimas, kaip pagrindas mokytis ir mokyti dalyvius dizainu paremto mąstymo, koalicijų kūrimo ir kompleksiško planavimo. Dirbtuvių tikslas – priartėti prie to, kad būtų galima išsiaiškinti, kokia tvari teritorijos ateitis gali būti planuojama, kaip sukurti dialogą ir bendradarbiavimą tarp įvairių poreikių bei lūkesčių ir galiausiai parodyti, kaip taikomieji žaidimai ir modeliavimas šį kompleksišką procesą gali palengvinti.

Dirbtuves moderavo mokymuose naudoto žaidimo metodikos autorė, biuro Nyderlanduose "Blok 74" ėkūrėja urbanistė-visuomenės įtraukties ekspertė Milena Ivkovic.

Mokymai yra Projekto “LLI-386 Transformations from Slum to Chic, Trans-form” INTERREG V-A Latvija-Lietuva Programos 2014-2020 dalis

Mokymai Panevėžyje

Interaktyvios dirbtuvės

Pavadinimas - Mokymai “Apleistų teritorijų transformacijos modeliai (Gerieji ir blogieji pavyzdžiai)”

Tipas - Mokymai

Vieta - Panevėžys, Lietuva

Data - 2019 06

Užsakovas: Panevėžio miesto savivaldybės administracija

Partneriai: Milena Ivkovic "Blok 74"

Pristatymas XII Lietuvos urbanistinio forumo metu

bottom of page