top of page

12 valandų Kauno interviu maratonas

Vienas iš pagrindinių šiuolaikinio miesto sėkmės elementų yra žmonės ir jų miesto suvokimas – tai kaip jie jį vertina, naudoja ir kokias mato galimybes jame. Norint gerai suprasti Kauną, reikia sugebėti susieti jame vykstančius procesus, vertinti esamą potencialą ir įžvelgti ilgalaikes perspektyvas. Įvairios įžvalgos apie miestą šiuo metu yra išsibarsčiusios po dokumentų rinkinius, tarpusavyje nesusietas analizes ir dažnai suprantamos tik siauram profesionalų ratui. Siekdami atrasti naujas Kauno miesto matymo ir suvokimo galimybes, kurios būtų įdomios ir suprantamos plačiam miestiečių ratui, Kauno miesto muziejus, kartu su partneriais, dirbančiais architektūros ir urbanistikos srityse – biurais Mash Studio ir Office De Architectura, – organizuojame 12 valandų interviu maratoną apie Kauną.

Pusę paros truksiančio renginio metu bus kalbinami kviestiniai įvairių sričių ekspertai, miesto žinovai ir įdomūs kauniečiai. Šio intensyvaus renginio tikslas – bandyti apčiuopti šiuolaikinio Kauno miesto pjūvius, suprasti svarbiausius miestą formuojančius ir jame vykstančius procesus. 30-ies skirtingų interviu metu atrastos įžvalgos formuos būsimą Kauno miesto muziejaus parodą ir vėliau bus pritaikytos naujai kuriamoje ir atnaujintoje Rotušėje pristatomoje nuolatinėje ekspozicijoje. Panašūs renginiai jau daugybę metų vyksta Londono Serpentine galerijoje, pernai Amsterdame taip pat buvo surengtas 12 valandų interviu maratonas skirtas suprasti Europos Sąjungos dabartį ir ateitį.

Maratono-1.jpg

Kauno interviu maratonas, gegužės 31d. (Šaltinis: Kauno miesto muziejus)

Pavadinimas - Koncepcijos Kauno miesto vystymosi procesams pristatyti galimybių studija

Tipas - Renginio organizavimas, galimybių studija

Vieta - Kaunas, Lietuva

Data - 2019 04 - 7

Komanda - Studio ir Office De Architectura: Jautra Bernotaitė ir Andrius Ropolas, MASH Studio: Egidijus Kasakaitis ir Živile Šimkutė

Užsakovas: Kauno miesto muziejus

Pristatymas XII Lietuvos urbanistinio forumo metu

bottom of page